Centrum Kultury Polskiej
Mariupolski Uniwersytet Państwowy

 
Forum
Forma logowania

Mapa strony

Statystyka

Witaj, Gościu · RSS 28.01.2025, 18:01

[ Nowe wiadomości · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ВИПУСКУ НОВИН НА УКРАЇНСЬКОМУ ТБ
MarinaData: Sroda, 24.05.2017, 08:28 | Wiadomość # 1
Grupa: Администратор
Wiadomośc: 127
Plusiki: 1
Status: offline
Рицик Юлія Анатоліївна
асистент кафедри соціальних комунікацій,
Маріупольського державного університету, Україна


ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ВИПУСКУ НОВИН НА УКРАЇНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ ТЕЛЕКАНАЛУ «1+1»)


Новини – це основна складова програмного контенту телеканалів. Під новиною розуміють нове знання про людей, і навколишнє середовище, яке тільки що стало відоме і якимось чином впливає на них.
В сучасній журналістиці новина – це певна сукупність відібраних, упорядкованих і втілених у відповідну форму відомостей, що стосуються чогось одиничного (події, явища, процесу), які раніше не були відомі слухачам, читачам, глядачам. Новинам притаманні два чинника – інтерес і важливість [2].
На сучасних телеканалах тривалість випуску новин не перебільшує 20 хвилин (окрім випуску тижня) і будується за типовою схемою:
- на початку найважливіші новини;
- більші за обсягом нарисового плану сюжети виходять всередині;
- далі новини спорту;
- наприкінці прогноз погоди [1].
Всеукраїнський телеканал «1+1» дотримується цієї схеми. Так кожен випуск ТСН починається з найважливіших новин («Відбулося перше підготовче засідання у справі Януковича», «На Світлодарській дузі у вогневій пастці загинуло троє бійців», «Арешти і «мінування»: в Одесі закінчуються поминальні заходи присвячені подіям 2014 року», «Під червоними прапорами та з піснями у Києві соціалістичні партії провели мітинги»).
В середині випуску ТСН можна побачити сюжети розважального характеру: «Запальний швед та екзотичний чорногорець випробовують київську сцену Євробачення», «На Хрещатику запрацювала відкрита головна фан-зона Євробачення» та інші. Таким чином журналісти телеканалу дають глядачеві змогу відволіктися і осмислити отриману інформацію
Після «легких» новин може піти ще блок важливих сюжетів: «На Запоріжжі в озері знайшли автівку з тілами двох жителів Донбасу», «У Києві двох братів ударило високовольтною напругою на даху поїзда», «У Запорізькій області мати викинула власну дитину з 9-го поверху».
Завершує випуск новин завжди легкий, позитивний сюжет: «В Інтернеті набирає популярності відео, на якому жінка-водій у вишиванці ремонтує трамвай», «20 тисяч дерев посадив у Миколаєві колишній енергетик на пенсії», «На Одещині провели перший в Україні чемпіонат зі швидкісної стрижки овець».
ТСН відійшла від типової схеми і не завершує свій випуск новин новинами спорту та прогнозом погоди.
Автор підручника «Моя професія – репортер» З. Устинова рекомендує починати і закінчувати випуск новин ведучим в кадрі. «Варто пам’ятати: ведучий програми – це хазяїн, що повинен зустрічати і проводжати гостей, тобто бути на вході в програму і на виході» [3]. Телеканал «1+1» дотримується цієї рекомендації, тому кожен випуск новин починається з ведучої, яка коротко розповідає про останні новини і підводить до першого сюжету, і закінчується ведучою.
Існує кілька критеріїв відбору новин для ефіру:
1. Своєчасність. Новини мають бути інформацією останньої хвилини.
2. Інформація, а не пояснення. Тележурналісти підбирають сюжети, що є простими і не вимагають роз’яснень
3. Вплив аудіо- і відеоматеріалів. Новини підбираються критерієм: чи можна їх проілюструвати аудіо-відеоматеріалами.
4. Вимоги до матеріалів. П’ять питань газетної журналістики – хто, що, де, коли і чому – доповнюються чотирма правилами ефірної журналістики: правильність, ясність, стислість і колорит [3].
При побудові випуску новин журналісти телеканалу «1+1» використовують ці критерії. Журналісти телеканалу використовують в своїй діяльності типові схеми побудови випуску новин, але окрім цього вони намагаються охопити інтереси найбільш широкої аудиторії.

Література
1. Зверева Н. В. Школа регіонального тележурналиста [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.cjt.nnov.ru
2. Кузнецов Г. В. ТВ – журналистика: критерии профессионализма. – М. : Высшая школа, 2002. – 240 с.
3. Устинова З. Моя профессия – репортер. – СПб. : Изд-во Михайлова В. А., 2004. – 288 с.

Резюме
News is the main components in a broadcast channel. On a modern television newscast lasts about 20 minutes and is based on a typical pattern. The author of the textbook "My profession - reporter" recommends that you start and finish the news leading into the frame. In addition to this there are 4 main criteria for selecting news broadcasts.
 
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:
Новый ответ
Imię:
Tekst wiadomości:
Kod bezpieczeństwa:

Copyright РФП МГУ © 2025
Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування: Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com